HPotterIL@gmail.com מצב הירח
Draco Dormiens Nunquam Titillandus
שם משתמש:   סיסמא:  פן פיקשן


סיכום לימודים (1)אקספריידיפרם
15/10/2005 20:02

אמנם, התלמידים התקדמו קצת יותר מהרגיל בזמן שסנייפ (ימח שמו, מזל שהעיפו אותו מבית הספר) התחזה למקגונגל, אך הם והיא השתלטו עד מהרה על המצב.

|-------

הזנחנו את הלימודים עצמם ונכנסו רק לעניינים של מאלפוי ודמתי, אך האמת שזה היה רק חלק קטן מהלימודים שהיו. תורת הצמחים, שינויי צורה, התגוננות מפני כוחות האופל, לחשים – כולם (תלמידי השנה השישית) התחילו ללמוד את המקצועות ברמה הרבה יותר גבוהה מהשנה שעברה. כל הלימודים הסתיימו עתה בשעה 20:00 בכל הימים חוץ מיום שישי, לכבוד סוף השבוע הממשמש ובא. הרמיוני, כמובן, הייתה נגד זה לגמרי, ואמרה שאם יש את היום האחרון – תנצלו את זה בשביל ללמוד כמה שיותר. אדרבא, אם למחרת יש יום חופש ולא יום לימודים, שילמדו יותר מאוחר – הרי למחרת יש חופש!! ואכן, כל יום שישי, עד השעה 19:00 (למרות שהלימודים הסתיימו ב-14:00), ניתן היה לראות את הרמיוני שוקדת על לימודיה ומחברותיה, כדי ש``השבת תהיה באמת חופש, ולא יום השלמה של שיעורי בית``.  ולצערו העמוק של רון, בזמן שבשבתות הוא והארי עבדו ע הצהרים על שיעורי הבית – הרמיוני (שעוד לא התייאשה מאלרג``ה) הייתה סורגת גרביים וצעיפים וכובעים לדובי. שבת אחת דובי בא לבקר את הארי, וסיפר בהתלהבות להרמיוני, שעדין אף אחד מהגמדונים לא מסכים לקחת את הבגדים (וגם לא מסכים לנקות את חדר המועדון של גריפינדור), אבל ווינקי, שבינתיים התאוששה מהבירצפת (אך עדין מעט בהלם על הפיטורים) – לוקחת חלק מהכובעים והצעיפים. לאחר שדובי הלך, רון שאל בעוקצנות את הרמיוני מתי תתחיל לסרוג מכנסים וחולצות לגמדונים, וזו הייתה טעות: הרמיוני רק שאבה מזה רעיון, ומיד  התחילה לסרוג חולצה.
בהתגוננות מפני כוחות האופל, פרופסור סיגר לימד אותם ל נושאים שונים, בעוד שקווירל כמעט שלא לימד אותם; לוקהרט סיפר על עצמו; לופין לימד על יצורי אופל; מודי (קראוץ\') על קללות ואמברידג\' – מי כבר קרא את הספר חוץ מהרמיוני.
סיגר עבר בחודשיים הראשונים על קללות, ואז [בנקודה הזו עכשיו סיפורנו נמצא] לימד על נושא חדש שלא למדו אף-פעם: אופל עצמו. אלו היו שיעורים מעין שיעור היסטוריה, בו המורה סיפר על הנהגות שונות של מנהיגי אופל במאות הקודמות, על השפעתן של האופל על אחרים – והוא אמר להארי שבקרוב יתחיל ללמד גם על וולדמורט. אך זה יקרה עוד כמה שבועות.

בתורת הצמחים עבדו על הצמחים המסוכנים והטובים יחד, בלחשים על לחשי פגיעה והריסות. אך הגרוע מכל היה שינויי צורה, שבו הפרופסור מקגונגל, שבינתיים שבה למצבה הרגיל, התחילה ללמד על שינויי צורה בגוף (הרמיוני הצביעה פעם אחת והזכירה את ההשתנות של ויקטור קרום, כשהשתנה לכריש במשימה השניה). זה היה די מבחיל. היא השתמשה במין `ברקו` מכושף כדי להראות תהליכים שונים של שינויים, ולהפתעתם הודיעה להם שבשליש היא תערוך עליהם ניסוי. עליהם. כל התלמידים פערו פה, ונוויל כמעט התעלף.

בנגמו דמתי הצליח, בינתיים, להשיג מורה מחליף לשיקויים ושמו: בנגמו דמתי. כן, המנהל בעצמו, תחת העומס הכבד של מנהל חדש, החליט ללמד בעצמו. התברר שהוא יודע לא פחות טוב מסנייפ בשיקויים, וכדין תומאס התבדח איתו ואמר לו שהוא יכול למצוא מנהל חדש במקום לחפש מורה לשיקויים, דמתי חייך ולא אמר מילה. הארי, כמובן, לא היה בשיעורי שיקויים, כך שהיה לו הרבה פחות לחץ. לעומת זאת, עונת הקווידיץ\' אמורה להתחיל עוד שבוע, ומקגונגל אמרה להארי בגאווה שהיא בחרה בו להיות הקפטן של הקבוצה.
החדר המועדון כל בית גריפינדור הריע להארי, עד השעה אחת בלילה בה מקגונגל באה לחדר המועדון ואמרה לכולם ללכת לישון, ולהארי אמרה שהוא גם, בנוסף ללהיות הקפטן, למצוא שחקנים במקום השחקנים של שנה שעברה.

משפט זה עורר בהארי בהלה רבה כל כך, עד שלרגע התפתה לפרוש מלהיות קפטן הקבוצה. אך למחרת החליט כי יעשה זאת, גם אם זה קשה.

לפרק הקודםלפרק הבאחזור לדף הפן-פיקשן