HPotterIL@gmail.com מצב הירח
Draco Dormiens Nunquam Titillandus
שם משתמש:   סיסמא:  פן פיקשן


רוח מזרחית - חלק א'אדם רימון
04/03/2005 01:12

    מאז שפאלאק זכר את עצמו, הוא חי במדבר באיזור שומם בין עירק לירדן. פעמיים בשנה היו יורדים גשמים עזים שהיו יוצרים בריכות רבות, ולאחר מכן, אחרי שהמים היו מתייבשים, כל הנוף, עד האופק, היה מתכסה בשיחים קטנים ואפרפרים. מעולם הוא לא קיבל חינוך מעבר ללימוד כמה פרקי קוראן, שגם אותם היה קורא אך בקושי. המשפחה שאיתה היה חי ונודד אחרי מרעה לצאן, מנתה רק כ-70 אנשים, לא הרבה יחסית לחמולות אחרות, ואף אחד מהם לא ידע הרבה על העולם הרחוק. גיאוגרפיה הוא ידע באופן רופף (הוא הכיר רק את ארבעת היבשות הגדולות, ורק בשמן), ובמתמטיקה הוא לא ידע יותר מחיבור וחיסור. אך בכל זאת, הוא היה שונה מכולם. המשפחה שלו קראה לו פאלאק כי כשהוא נולד בזמן השקיעה, הופיעה איילת השחר כשהיא מנצנצת ליד השמש הנעלמת ואמו בחרה לקרוא לו כוכב. ובגלל שמו המיוחד, כפי שחמולה האמינה, הוא הביא מזל מיוחד.

    כשפרצה מגפה בין העיזים, ונחש הקיש את העז האחרונה שנשארה בחיים והיתה אמורה ללדת בכל יום, המשפחה התכנסה ליום אבל - מוות של כל הצאן משמעותו מוות איטי מרעב של בני החמולה. כולם ישבו באוהל סביב מדורה עליה הכינו קפה מר במיוחד, ונשאו תפילת רחמים ועזרה מאללה, אך באמצע התפילה התחמק פאלאק בן ה-7 מהאוהל והלך להביט על גופת העז המתה. כעבור רבע שעה שמעו הנוכחים את פעיית העז שחזרה לחיים. במקרה אחר, כשפאלאק היה בן 12, הוא מצא ענף חלק, והשתמש בו בתור חרב דו-קרב במשחק עם קרובו, ג'מיל, בן ה-9. באמצע המשחק, בקע אור מהענף שהחזיק בו פאלאק וגרם לג'מיל לעופף למשך כמה דקות בגובה של כמה מטרים מעל פני האדמה. הוא נחת ללא פגע, אך היה ברור שלפאלאק יש כישרון מיוחד.

    היה מנהג שעבר במשך דורות בחמולה שכאשר לילד היו כוחות מיוחדים בגיל צעיר, הוא היה מוגדר כמאג והיה צריך לאפשר לו לקבל כל חפץ שרצה. וכך גם קרה עם פאלאק. בגיל 17 הוא כבר היה היועץ של ראש החמולה, והיה מתאמן בכל יום בכוחותיו המיוחדים ללא הדרכה, אך עם התקדמות מתמדת. הוא פיתח קשר מיוחד לעולם, והיה עושה "מעשים מיוחדים", כפי שכינו את זה חבריו, בהנפת ידו בלבד, ללא כל חפץ או מילת עזר. וכך קרה שיום אחד הוא קיבל רוח נבואה בזמן שרעה את הכבשים, וידע שאנשים יגיעו למאהל וילכו לחפש מערה ושעליו לעזור להם. הם יגיעו מאירופה, כפי שידע לכנות את המקום, אך את הארץ בה נמצאו הוא לא ידע לזהות. כל-כך היה חסר לו ידע גיאוגרפי...

    הוא לא התעכב לחשוב זמן רב מידי אלא יצא לחפש את המערה המדוברת, ואכן מצא מאורת שועלים נטושה בקרבת מקום, וידע שזה המקום שחיפש, על פי חושיו. אך כל נסיונותיו לחשוף את שהמערה מסתירה עלו בתוהו, והוא המשיך לבוא למקום בכל יום, ולנסות להשתמש בכוחותיו כדי להבין את פשרה של המערה. נסיונותיו לא היו לחינם, ולמרות שלא גילה את סודה של המערה, הוא החל להבין שישנה דרך לפתוח את המערה, בעזרת שילוב כוחות של ארבעה קוסמים, אך בנוסף לזה, הוא ראה מכשול נורא, שעשוי לגרום לחורבן העולם. מעבר לזה הוא לא ידע, אך בכל יום הוא שב לפתח המאורה הנטושה, כדי לחכות לקוסמים.

לפרק הקודםלפרק הבאחזור לדף הפן-פיקשן