HPotterIL@gmail.com מצב הירח
Draco Dormiens Nunquam Titillandus
שם משתמש:   סיסמא:  

עולם המוגלגים

הדף הראשי
הסופרת
הספרים
הסרטים
הסרט הראשון
הסרט השני
הסרט השלישי
הסרט הרביעי
הסרט החמישי
הסרט השישי
הסרט השביעי
המשחקים
ארכיון

הסרטים


ביקורות הסרט השלישינוסף בתאריך: 26/06/2004
בשעה: 17:13
בקשתי מכם בעמוד הראשי לשלוח אלי ביקורות לסרט השלישי,
ואכן, רבים מכם נענו לבקשה והציפו את תיבת הדואר שלי בינשופים.
מופיעות כאן מספר ביקורות נבחרות בצירוף ביקורת שלי.


לא הצלחתי להגיע לבכורה של הסרט, אך מיהרתי להגיע, וכבר ביום ראשון, כעבור שלושה ימים, ב- 13 לחודש, התייצבתי בבית הקולנוע שבקניון. האיזור שמול בית הקולנוע, ליד הקופות, היו מלאים בילדים והוריהם, נערים שהלכו עם חבריהם, ובקיצור, צופים בכל הגילאים.

אחרי כרבע שעה, אולי עשרים דקות, של פרסומות הסרט התחיל, באיחור קל, כראוי לבית קולנוע ישראלי. אבל הדיבורים לא פסקו ואת הדקות הראשונות בהן מציגים את הארי המתאמן בכשפים מתחת לשמיכה בביתו (זה לא אסור לפי משרד הקסמים?!) ואת דודו ורנון שנכנס בכל פעם לחדר ומוצא את הארי ישן שנת ישרים, לא הצלחתי לשמוע מעבר ללחשושים ולקריאות "שקט!" שנשמעו מכל עבר. אבל לבסוף, כשהסרט התחיל באמת בסצנת הפתיחה שבה אחותו של וורנון, מארג', באה לביקור, הדיבורים פסקו ונתנו לי הנאה מרובה מהאווירה הביתית, מלוקקת משהו, שהבמאי הצליח להעביר כבר בדקות הראשונות. התפעלתי מכך שאלפונסו קאורון (הבמאי) החליט להראות מהו כוח קסם אמיתי ולנתק אותו מהתלות בשרביט, וכך הדודה התנפחה והתנפחה רק בגלל מבטו של הארי, שגרם גם לכל המנורות להבהב, בהחלט מרשים.

לאחר מכן באה סצינת אוטונוס הלילה הענקי, שם הארי שומע לראשונה על סיריוס בלק. הנסיעה מהירה מאד ובמהלכה האוטובוס משנה את רוחבו כדי לעבור מבעד למרווחים צרים בין מכוניות, עוצר עצירות פתאומיות כדי לאפשר לזקנות מוגלגיות לחצות את הכביש ועוד אפקטים ופעלולים. לאח מכן כל הסצינות מתקדמות במהירות אדירה כדי להספיק כמה שיותר בשעתיים ורבע של סרט. חסרות סצינות מנוחה של ישיבה בחדר המועדון בנחת, אך זה לא נורא, כיוון שההפסקה לא מאחרת לבוא ונותנת זמן לעכל את החצי הראשון של הסרט ומאפשרת להתכונן היטב לחצי השני.

בסצינת שיעור חיות הפלא מציג האגריד את בקביק, שמאפשר להארי לעוף על גבו מעל האגם למשך מספר דקות, סצינה מופלאה שמעבירה את חוויית המעוף באופן יוצא מן הכלל! בסצינה הזו טום פלטון מפגין כשרון משחק מעולה כשהוא מגלם את דראקו מאלפוי המתבכיין בצורה מעולה. גם דן רדקליף, רופרט גרינט ואמה ווטסון השתפרו להפליא ביכולות המשחק שלהם, והם מגלמים את הארי, רון והרמיוני טוב יותר מאי פעם. דן כבר משחק באופן משכנע, וכבר כמעט שלא רואים את ההבעה הסתמית שהיתה מרוחה על פרצופו בסרטים הקודמים.

האפקטים בסרט הזה מלאים דמיון והבמאי השתעשע במיוחד בעניין מחולל הזמן והוסיף פרטים נוספים סביב הרעיון של המעבר בזמן, כמו האבנים שהרמיוני משליכה, או יללת הזאב שהיא משמיעה. גולת הכותרת של סצינת מחולל הזמן היא כמובן הפטרונוס שהארי שולח כנגד הסוהרסנים, רק חבל שהוא סתם בצורת מעגלי אור ולא בצורת אייל כמו בספר. ואם כבר מדברים על הסוהרסנים; הם למעשה מככבים בסרט, נוכחותם מורגשת לאורך כל הסרט (כמו גם בספר), ואין ספק שאלפונסו קאורון הושפע רבות מהנאזגול ב"שר הטבעות" כאשר עיצב אותם. הם מרשימים ומעוררי אימה וחלחלה, בדיוק כמו שהיו אמורים להיות. הם קצת שונו בכך שקבלו יכולת תעופה, ושאיבת הנשמה לא מתרחשת במגע אלא פשוט בהמשך לפעולת שאיבת השמחה, אך שינויים אלו הופכים את הסרט לקולנועי יותר ולמעשה לא גורעים כמעט מהסרט. אמנם חסרות דמויות, כמו צ'ו, וסצינות שלמות אך אפשר להבין את זה - הרי אי אפשר להספיק הכל בשעתיים ורבע.

בקיצור, סרט מומלץ, ובהחלט טוב משני קודמיו.

שלכם,
אדם רימון


ועכשיו, הנה ביקורות של כמה מהגולשים באתר:למי שלא מכיר, או לא יודע, הסרט מספר על הרפתקאותיו של קוסם צעיר ועל אסיר בשם סיריוס בלק.
סיריוס בלק בורח מהכלא באזבקאן בכדי לחפש את הארי פוטר ולהורגו. סריוס בלק הוכנס לכלא כשהואשם שהרג 13 אנשים בקללה אחת. הוא גם מסר, כך אומרים, לזה שאין-לנקוב-בשמו מידע שעזר לו לרצוח את ג'ימס ולילי פוטר, ההורים של הארי. עכשיו סיריוס בלק חוזר כדי להשלים את את המשימה ולהרוג גם את הארי, כדי לפנות את הדרך לזה שאין-לנקוב-בשמו לחזור לחיים.

יותר מפחיד, יותר מצמרר, זה מה שתרגישו כאשר תצפו בסרט השלישי: "הארי פוטר והאסיר מאזבקאן".
כנראה הבמאי החדש של הסרט (אלפונסו קאורון), בהחלט שינה הכול, הסרט התבגר ברמה וכך גם השחקנים הילדים, או יותר נכון לקרוא להם: המתבגרים.

גם האפקטים, והמוזיקה בסרט הפכו אותו ליותר מפחיד!! כל מי שאוהב סרטים מפחידים ומצמררים וכמובן את הארי פוטר הסרט הזה בשבילו!!

אני, אישית, מאוד מאוד נהניתי מהסרט!! אני בטוחה שגם אתם תהנו מאו מאוד מהסרט!!

אז לכו לקולנוע, קנו כרטיסים, תקנו פופקורן ותהנו!!
צפייה נעימה!!

שירן ברדה.
הסרט השלישי "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן" מרגש אפילו מקודמיו.
אך זה היה ברור למה רבים מעדיפים את הספר השלישי שבו מופיע אדם (סיריוס בלק!) אשר משמש להארי כמעט כהורה(רק חבל שבספר החמישי הוא מת...)
הסרט סוחף, אך רק חבל שהם לא ממש נצמדו לעלילה(איפה גמר גביע הקווידיץ?!), ושלא נדבר על תלבושת בית הספר(הרמיוני, רון והארי לבשו בגדי מוגלגים, חוץ מכמה סצנות שבהם נראה הארי עם גלימה).
אך עם כול זאת שווה ללכת להארי פוטר והאסיר מאזקבאן, כי בסה"כ אין כמו הארי פוטר!!!
הסרט מאוד יפה כי רובו בחוץ ולא בחושך המוחלט של הטירה.
בקיצ-קצ חייבים ללכת לראות את הסרט השלישי כי אין כמוהו!

מור אפלאלו